Tělesná výchova a sport na škole

Tělesná výchova se vyučuje na naší škole v každém ročníku po dvou hodinách. Od 7. do 9. ročníku mají žáci sportovní hry v rámci volitelného předmětu. Výuka tělesné výchovy a kroužků probíhá ve 2 tělocvičnách, na víceúčelové ploše s umělým povrchem a na stadionu TJ Spartak Rožmitál, kde využíváme čtyřsetmetrový ovál pro vytrvalostní běhy a pro sprinty. Ke škole patří také doskočiště pro skok daleký s umělým povrchem na rozběhové dráze, vržiště pro kouli, asfaltová plocha pro házenou a košíkovou a malé travnaté hřiště na malou kopanou a pálkovanou.

Žáci naší školy dochází do oddílu minikopané a kopané při TJ Spartak Rožmitál. Jejich tréninky probíhají na víceúčelové ploše, na stadionu nebo v tělocvičnách školy. V každém školním roce se zapojujeme do soutěží Sportovní ligy základních škol v rámci okresu. V loňském roce jsme se zúčastnili především soutěží v lehké atletice a míčových her. Žáci naší školy obsadili v těchto soutěžích několik pěkných míst.

Všechny atletické výkony žáků evidujeme na dvou sportovních nástěnkách na I. a II. stupni. Rekordy školy v atletice na II. stupni evidujeme už mnoho let, loni přibyly i rekordy žáků na I. stupni.

Žáci 2. - 3. tříd se každý rok zúčastní lekcí plavání.

Tělesné výchově a sportu je na škole věnována pozornost i přesto, že již několik let nemáme sportovní třídy.

Fotografie z aktuálních akcí jsou ve Foto z akcí školy

Školní rok 2017 - 2018

Školní rok 2016 - 2017

Historický sportovní úspěch - postup do krajského kola ve florbale
Dne 25. 10. 2016 se konal okresní turnaj ve florbalu pro páté a čtvrté ročníky základních škol. Naše družstvo odjíždělo k zápasům základní skupiny jako "outsider". Dobříšská škola, která se specializuje na florbal, a s ní sportovní ZŠ Březové Hory byly velký oříšek. Než jsme se v prvním zápase rozkoukali, prohrávali jsme o tři góly. Po velkém úsilí a hlavně zlepšené hře ve druhém poločase jsme gólem Tomáše Částky a dvěma brankami Vojtěcha Mrázka vyrovnali a uhráli cennou remízu. Druhý zápas proti "Březákům" byl ale překvapivě v naší režii. I když jsme hned od začátku prohrávali, nakonec jsme soupeře rozstříleli 10:1 a díky lepšímu skóre nad Dobříší postoupili do semifinále. ZŠ pod Svatou Horou nám po boji podlehla 6:2 a čekalo nás finále proti ZŠ Školní. Finále bylo dlouho vyrovnané, ale v posledních pěti minutách jsme opanovali palubovku neskutečně houževnatým výkonem a zaslouženě vyhráli 7:3. A tak jsme se najednou mohli těšit na krajské finále do Prahy.
Do Prahy jsme se jako parta dobrodruhů vydali v úterý 8.11. V nádherném areálu nás v základní skupině čekaly základní školy z Mělníka a Mladé Boleslavi. Do prvního zápasu hráči nastoupili bez přehnaného respektu a po hattricku Petra Buchty jsme vyhráli 3:1. Po sledování našeho druhého soupeře bylo jasné, že další zápas bude o něco těžší. Sportovní ZŠ z Boleslavi, specializující se na hokej, hrála velmi agresivně a ze zápasu si někteří hráči odnesli i drobné šrámy. Po velmi hezkém a obětavém výkonu jsme bohužel podlehli 1:2 a nepostoupili přímo do semifinále. Ve vyřazovací části proti nám nastoupilo urostlé družstvo z Rakovníka s třemi pětkami na střídání. I když jsme byli celý druhý poločas lepší, nedokázali jsme zvrátit výsledek a prohráli jsme 6:0. Tímto se rozplynuly naše sny. Takový je sport. Do posledního zápasu o deváté místo jsme nastoupili proti Rudné, kterou jsme nepustili do žádných větších šancí a zaslouženě vyhráli 2:0. V bráně chytal nejlepší hráč turnaje našeho družstva Pavel Žibřid. Dále hráli (v závorce je uveden počet branek za oba turnaje) Petr Buchta (15), Vojtěch Mrázek (6), Tomáš Částka (1), Jakub Štěrba (3), Jakub Vlasák (4), Kadeřábek Ondřej, Trčka Filip, Jeníček Marek a něžné pohlaví v našem družstvu reprezentovala Nikola Tomanová (2) a Zuzana Matějková (1). Všem hráčům a hráčkám bych chtěl poděkovat za vzornou reprezentaci naší školy na hřišti i mimo něj.
Foto z akce Zde