Císařská Vídeň 2024

Žáci 8. ročníku se vydali na dvoudenní exkurzi do Vídně. Během prvního dne jsme navštívili náměstí Marie Terezie, poté nádvoří Hofburgu. Další naše kroky vedly na dobrodružnou cestu časem v Time Travel a do zábavního parku Prater. Večer nás čekalo ubytování v hotelu a večeře. Druhý den hned po snídani jsme vyjeli na zámek Schönbrunn, tam byla prohlídka pokojů, které připomínaly  nejen Marii Terezii, ale i císaře Františka Josefa I. a jeho  manželku Sissi. Potom jsme si mohli projít zámecký park s Neptunovou kašnou a Gloriettem, mohli jsme se podívat do Muzea kočárů, do ZOO nebo také do bludiště. A poslední kroky nás zavedly do Muzea čokolády, kde jsme si pochutnali na sladkých dobrotách a vyrobili si své vlastní pralinky. Děkujeme paní Janě Husárové a její cestovní kanceláři za příjemný pobyt ve Vídni.