Naše úspěchy

Školní rok 2023/2024

Reflexáci

Společnost JukejReflex s.r.o. vytvořila projekt „Reflexáci“, jehož cílem je zvýšit povědomí o důležitosti nošení reflexních prvků v silničním provozu.
Škola obdržela zásobník s reflexními samolepkami, které si žáci mohli nalepit např. na školní tašku či oblečení.
V rámci tohoto projektu byla vyhlášena celorepubliková soutěž „Malování světlem“, díky které mohli žáci zábavnou formou pochopit chování reflektivní prvků a světla ve tmě. Fotografie žákyň 7. B (Tereza Pejsarová, Aneta Pospíšilová, Eliška Súlovcová, Marie Vyvlečková) vyhrála první místo v kategorii II. stupeň základních škol.

Vítězné foto ZDE

Předávání šeku ZDE

Školní rok 2022/2023

Pardubické střípky

„Pořád dokola“ znělo téma 14. ročníku literární a výtvarné soutěže Pardubické střípky, kterou každoročně vyhlašuje Krajská knihovna v Pardubicích a Středisko východočeských spisovatelů. Mezi úspěšné autory patří Jana Částková ze 7. A, která se umístila s básní Popelka na 1. místě. V oblasti prózy se zadařilo Lukáši Jeníčkovi z 8. A, jenž obsadil ve své kategorii krásné 3. místo.

Logické olympiáda 2022

Do Logické olympiády 2022 se přihlásilo 94 657 žáků z 3 751 škol. V kategorii A (žáci 3. – 5. ročníku ZŠ) soutěžilo 17 701 žáků, z toho ve středočeském kraji 2 344 žáků.  Do krajského kola postoupilo 50 žáků, včetně naší žákyně Barbory Částkové z 5. A. Kvalifikovat se mezi nejlepší soutěžící v kraji je obrovský úspěch. Ani zde se Bára neztratila a umístila se na krásném 26. místě. Blahopřejeme.

Úspěch v Pythagoriádě

I v letošním školním roce se naši žáci zúčastnili okresního kola matematické soutěže zvané Pythagoriáda. V 6. ročníku postoupili do okresního kola 4 žáci, a to M. Baloušek, L. Němec, V. Hrdinová a M. Březka. Největší úspěch zaznamenal Michal Baloušek, který se umístil v konkurenci 56 žáků na krásném 4. místě. V 7. ročníku byli také 4 postupující, M. Bímonová, J. Částková, T. Drechsler a T. Horák. Tomáš Drechsler nám udělal velkou radost krásným 3. místem a Tomáš Horák byl hned za ním na 4. místě. V 8. ročníku jsme měli pouze jednoho zástupce, ale tomu se povedlo získat také 3. místo. Byl jím Lukáš Jeníček. Z 9. ročníku postoupili rovněž 4 žáci, V. Kubiš, I. Řezáčová, J. Matějka a M. Havel. Nejúspěšnější z nich byl Marek Havel.

Školní rok 2021/2022

Mezinárodní soutěž „Mladí lidé v evropských lesích“ -  YPEF

9. března 2022 se v Obecnice konalo místní kolo XII. ročníku mezinárodní soutěže „Mladí lidé v evropských lesích“ (YPEF) v kategorii mladší žáci. Naši školu jel reprezentovat tým žáků z 9. A - Matouš Hrdina, Jan Huzinec a Jan Štrosner.
Soutěžící nejprve absolvovali písemný test, který se skládal z otázek o lesnictví, rostlinách a živočiších vyskytujících se v lese a v jeho blízkosti. Po testu soutěžící čekala praktická část. Naši žáci porazili celkem čtyři týmy, tři týmy studentů z Gymnázia Jana Barranda Beroun a tým složený ze žáků ze ZŠ a MŠ Zaječov. Získali tak vynikající 1. místo a postoupili do regionálního kola. Regionální kolo proběhlo 28. dubna 2022 na Fakultě lesnické a dřevařské ČZU v Praze. V obrovské konkurenci pražských a středočeských škol naši žáci porazili celkem 26 týmů, 19 týmů z gymnázií a 7 týmů ze základních škol, a získali tak krásné 2. místo. Od 1. místa a postupu do národního kola je dělilo pouhých 1,75 bodu.

Logická olympiáda

V letošním ročníku logické olympiády dosáhl skvělého výsledku v kategorii B (6. až 9. ročník) Marek Havel z 8. A, který se umístil na vynikajícím 33. – 35. místě (75 237 zaregistrovaných žáků z 3286 škol) a stal se krajským semifinalistou.

Pythagoriáda a Matematická olympiáda

V okresním kole Pythagoriády jsme se ve všech třech kategoriích umístili na žebříčku vítězů. Nela Meleková z 6. B získala 3. místo, Marek Havel z 8. A obsadil 2. místo a nejlepšího umístění - 1. místo dosáhl Lukáš Jeníček ze 7. A.

V okresním kole Matematické olympiády Lukáš Jeníček obsadil 3. místo a Marek Havel 5. místo.

Pardubické střípky

I letos jsme se radovali z vyhlášení výsledků literární a výtvarné soutěže Pardubické střípky, kterou pořádá Krajská knihovna v Pardubicích se Střediskem východočeských spisovatelů. V literární části „Tajnými dveřmi“, jak znělo téma soutěže, vstoupili mezi vítěze ve své kategorii Tereza Kadeřábková (7. A) a Václav Kubiš (8. B), Lucie Chlumecká získala čestné uznání. Ve výtvarné části soutěže se z čestného uznání radovala Monika Jarošová (9. A).

Bezpečný cyklista

V 7. ročníku republikové výtvarné a literární soutěže v rámci osvětového projektu Markétina dopravní výchova, jehož posláním je snižování dopravní nehodovosti, a především množství zranění na silnicích, Lukáš Jeníček ze 7. A získal v krajském kole jak v literární, tak ve výtvarné soutěži 1. místo.

Kladenská veverka

I letos se žáci naší školy tradičně zúčastnili fotografické a výtvarné soutěže s mezinárodní účastí, Kladenské veverky. V literární části získala Anna Červená ze 7. A 1. místo a Jan Mareš z 8. A Čestné uznání. Další 1. místo si odnesla Romana Flachsová z 9. A za malbu a Jonáš Brotánek z 8. A 2. místo za kresbu. Pozadu nezůstali ani naši fotografové. 2. místo získala Monika Bímonová z 6. A. Ve starší kategorii pak 2. místo Ondřej Slovák z 8. B.

Rosteme s knihou

Velkou radost nám udělala Eliška Pavlíková z 8. B, která se v celostátním kole literární soutěže Rosteme s knihou umístila na 4. – 10. místě. Cenu si Eliška převzala osobně v Praze Holešovicích.